Turistlife Tanıtım

12.07.2016 15:09

Turistlife.com olarak;

İstanbul'un bir çok prestijli mekanlarında okuyucusuna ulaşan Türkiye’nin ilk “çift yabancı dilli” gazetesi “Touristlife, bir dünya markası olan Türk Hava Yolları'nın da hizmet kalemleri arasına girdi. Bu önemli haberi sizlerle paylaşmaktan onur duyuyorum.

"Arapça" ve "İngilizce" olarak iki dilde yayınlanan gazetemiz, THY'nin Dış Hatlar GELİŞ ve GİDİŞ terminallerinde de dağıtılmaya başlandı. İstanbul'a gelen turistler, artık "Touristlife"a ücretsiz olarak ve en pratik şekilde ulaşabiliyor. Gazetemizin dağıtıldığı prestijli mekanlar arasına son olarak, Raffles Hotel’de katıldı.

Gururla belirtmek isterim ki, doğrudan hedefe ulaşan 20.000 adetlik baskımızı her geçen gün artırıyoruz. 100 bin baskı hedefine ulaşmak için gazetemizin Ortadoğu ve Körfez ülkelerinde dağıtımı için önemli mesafe aldık. Önümüzdeki sayılarda siz değerli okuyucularımızla bu müjdeyi de paylaşmış olacağız.

Her sayısında dağıtım ağını geliştirerek gücünü ve etki alanını arttırmayı sürdüren gazetemiz, sizlerin de sağlayacağı katkı ile Türk turizmi ve ekonomisi için önemli bir değer olmaya devam edecek.

Sevgi ve selamlarımla

Şenol BAŞTAKAR

Genel Yayın Yönetmeni
 

 


GRUP MAVİ MEDYA YAYINCILIK OLARAK BİZ KİMİZ

Grup Mavi Medya Yayıncılık Danışmanlık Ticaret Limitet Şirketi, gazetecilik ve yayıncılık alanında 35 yıllık deneyimi bulunan isimlerden oluşuyor. Bu birikimini Türkiye’nin turizm yayıncılığına aktaran Grup Mavi Medya profesyonelleri, 15 ve 30 günlük periyodlarla İngilizce ve Arapça dillerinde 2015 yılından beri yayımlanan TOURİSTLİFE – HAYAT İSTANBUL” gazetesi ve portalını hazırlıyor.

GENİŞ OKUYUCU KİTLESİNE SAHİP

Amacı; Türkiye ve özellikle de İstanbul’a gelen Orta Doğu turistine konaklama, dinlenme, eğlence ve gezi alanlarında mekanları, ulaşım imkanlarını ve maddi tabloyu haber diliyle anlatmak olan Grup Mavi Medya Yayıncılık, Touristlife – Hayat İstanbul Gazetesi ve portalı ile çok geniş bir okuyucu kitlesine hitap ediyor.

İŞ ORTAKLARIYLA BÜYÜYEN İŞ ORTAKLARINI BÜYÜTÜR

Alanında ilk ve tek olan Touristlife – Hayat İstanbul Gazetesi ve portalı ile Orta Doğu turistleri ücretsiz edinebildikleri kalıcı bir rehberlik hizmetine kavuşurken; Touristlife – Hayat İstanbul Gazetesi ve portalına ilan veren iş ortakları da doğru müşteri profiliyle buluşma imkanı yakalıyor.

DEV İŞBİRLİĞİ VE DAĞITIM AĞI

Touristlife – Hayat İstanbul Gazetesi ve portalında başta İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) olmak üzere Türk Hava Yolları (THY), İstanbul Ticaret Odası (İTO), Türkiye Gençlik ve Eğitime Hizmet Vakfı (TÜRGEV), Türkiye Seyahat Acentaları Birliği (TÜRSAB), Türkiye Otelciler Birliği (TÜROB), KARNAK Turizm, Orta Doğu Turizm Acentaları Derneği (OTSAD) ve Gayrimenkul ve Gayrimenkul Yatırımcıları Ortakları Derneği (GYODER) gibi sivil toplum kuruluşları ve şirketlerle dev işbirlikleri yapan Touristlife – Hayat İstanbul Gazetesi ve portalı, kısa sürede Orta Doğu ve Körfez ülkelerinde de dağıtılan terk Türk gazetesi olacak.

GRUP MAVİ MEDYA YAYINCILIK VE TOURİSTLİFE – HAYAT İSTANBUL GAZETESİ KADROSU

KURUCU BAŞKAN – ŞENOL BAŞTAKAR

Almanya’da 1965 yılında dünyaya gelen ve gazetecilik eğitimi alarak bu ülkede meslek hayatına başlayan Şenol Baştakar, 1985 – 2005 yılları arasında Sabah Gazetesi’nde başarı haberlere attı. Ardından Star Gazetesi’nin günlük olarak verdiği İstanbul Gazetesi’nin haber müdürlüğünü yaptı. Sırasıyla Türkiye’nin geri dönüşüm sektörü alanındaki en büyük yayını Recycling Dergisi’nin yayın koordinatörü olarak çalışan Baştakar, Çevre Dünyası, Asansör Dünyası yayınlarının yanı sıra, Yeşil Kamera Film Yarışması’nın genel koordinatörü olarak çalıştı. Yine medya dünyasından haberleri sunan MedyaRadarr ve Medyatik Dergileri’nin kuruluşlarında da yer aldı. Meslek hayatına Grup Mavi Medya Yayıncılık’ı kurarak devam eden Şenol Baştakar, kendi bünyesinde pek çok organizasyon ve yayına imza atarken Türkiye'nin ilk çift dilli Arapça -İngilizce Gazetesi "Tourislife-Hayat İstanbul"u hayatını geçirdi. Baştakar, çok iyi düzeyde Almanca ve İngilizce biliyor.

YAZI İŞLERİ MÜDÜRÜ

Hakan Özbek

İstanbul Üniversitesi Radyo-TV- Sinema Bölümünden mezun oldu. Aynı okulda Yüksek Lisans yaptı. Üniversite yıllarında gazeteciliğe başladı. Günaydın Gazetesi, Bugün Gazetesi, muhabir olarak çalıştı. Show Tv ile ilk Tv hayatına adım attı. Uzun yıllar Show Tv’de reality showlar, magazin programları, yarışma programları, haber ve tartışma programları hazırladı.Kanal D haber’e transfer olarak uzun yıllar haber dalında çalıştı. Atv Televizyonuna transfer olarak pek çok iç yapım programın yöneticiliğini yaptı.Hakan Özbek 6 yıl önce kurduğu prodiction şirketinde tüm kanallara program hazırlıyor, sunuyor ve yapımcılığını üstleniyor. İngilizce- Türkçe biliyor

YAYIN DANIŞMANI

MUSTAFA MUHAMMED

Suriye’nin Halep kentinde 1976 yılında dünyaya gelen Mustafa Muhammed, Halep Üniversitesi’nde Ekonomi eğitimi aldı. Dubai’ye yerleşerek Bankacılık sektöründe çalışan Muhammed, 20 yıl sonra İstanbul’a yerleşti. Türkiye’de turizm, danışmanlık, ithalat ihracat alanlarında faaliyet gösteren Muhammed, İstanbul’ pek çok Arap firmasına danışmanlık yaptı. Mustafa Muhammed, Arapça yayınlanan “Hayat İstanbul” isimli gazetenin editörlüğünü ve çevirmenliğini yapıyor. Evli ve bir çocuk sahibi Mustafa Muhammed Arapça’nın yanı sıra İngilizce ve Türkçe biliyor.

Hiba Ali

Mısırda Mimarlık okuyan Hiba, uzun yıllar büyük bir avukatlık bürosunda çalıştı. Kendi Avukatlık ofisini açarak çalışmalara başladı. Bir yıl önce ailesiyle birlikte geldiği İstanbul’u çok sevip yerleşmeye karar veren Hiba ATT kanalının hukuk danışmanı olarak görev alacak. Hiba Ali ayrıca ATT’de , Arapların Türkiye’de şirket kurma, oturum ve çalışma izni alma, konut edinme konularında bilgiler aktarılacağı programlarda yapacak.

Osama Mustafa Sheikna

Suriye Kalamoon Üniversitesini birincilikle bitirdi. Autocad 2D,3 D, Autodest 3DS MAX ve Adope Shotoshop üzerinde uzman. ICDL, uluslararası bilgisayar ehliyetine sahip. Serbest çizim, logo tasarım, jenerik hazırlama, marka oluşturma, renk ve imaj seçimleri konusunda çalışmaları bulunmakta.

İngilizce- Arapça biliyor. Türkçe dil kurslarına gidiyor

Sosyal Ağ'da Paylaş

Yorumlar

Nasıl Çalışır